Многая літа

Друк
(середній 5.00 з 5)

Мабуть, вам доводилось чути вислови «грузинська щедрість», «грузинська гостинність», «грузинський темперамент» та інші… Все це одні з численних чеснот грузинського народу. Та найдивовижнішим у наш час для мене є ще одна особливість цієї нації – феномен грузинського довголіття!

Наприклад, за даними статистики середня тривалість життя людини в Грузії складає ~ 84 роки, а в загальному на Кавказі мешкає 42% усіх мешканців планети, чий вік сягнув ста і більше років. У чому ж полягає секрет такої тривалості життя людей?

Грузинські довгожителіЗвісно, довголіття залежить від багатьох факторів. По-перше, на думку вчених, існує деяка природжена схильність до цього, так званий – єдиний генетичний чинник. Та все ж не це є найголовнішим.

Одна з найголовніших причин – їжа грузинів. Вона низькокалорійна, з високим вмістом в раціоні рослинних продуктів, а, отже, і клітковини. Свіжі продукти, достаток овочів, горіхів, сиру, широке використання пряної зелені і соусів на фруктово-ягідної основі – все це теж можна вважати заставою знаменитого грузинського здоров'я. Загалом, вивчаючи особливості харчування гірських народів, вчені прийшли до висновку, що кавказькі довгожителі їдять саме ті продукти, які їли їх предки. Саме до цих продуктів адаптувався їх організм за багато століть, а інколи і тисячоліть.

Ще один важливий чинник – чисте розріджене повітря високогір'я. Вже в наші дні, проводячи порівняльне дослідження здоров'я довгожителів Грузії та України, геронтологи (вчені, які вивчають процеси старіння) виявили, що в людей похилого віку Грузії значно краще працює дихальна система і набагато рідше зустрічаються легеневі захворювання.

На думку же самих грузинів, джерелом здоров`я та довголіття є вино. Воно у Грузії є не просто напоєм, а частиною трапези, і виготовляється на власних (місцевих) виноградниках. Випивати щодня 100 гр такого вина вважається підкріпленням імунітету! Батько колись навіть мені розповідав тост на цю тему.

Журналіст приїхав в грузинське село, де живуть довгожителі. Він запитав у 120-річного діда Отарі:
– Чи відчуваєте ви свою старість?
– Так, відчуваю! – Відповів дід.
– Як? – Запитав журналіст.
– Коли мені було 110 років, я з гостями випивав 20 склянок вина. Зараз п'ю тільки 10 ...
Так вип'ємо ж за те, щоб жити стільки ж, як дід Отарі, і так само відчувати себе на старості років!

ГрузіяВчені ж з цього приводи кажуть, що вино дійсно – унікальний, неповторний біологічний комплекс, що містить більше 100 необхідних для організму речовин – вітамінів, мікроелементів, гормонів, вуглеводів, антиоксидантів, ферментів та інших біологічно активних речовин

Та найцікавішою є ще одна унікальна здатність грузинів, яка продовжує їм життя! Це майже повністю відсутні відчуття невпевненості та тривоги, пов'язані з очікуванням небажаних змін у соціальному статусі літньої людини разом зі збільшенням її віку. Довгожителі Грузії завжди у піднесеному настрої та цінують життя! Вчені також виявили, що практично всі довгожителі впродовж життя віддавали перевагу спокою, мирному вирішенню конфліктів. Це ж стосується й грузинів, вони є надзвичайно доброзичливим та безхитрісним народом! Самі вони кажуть кажуть: Ти повинен переживати радість від спілкування з людьми, якщо хочеш, щоб люди переживали радість від спілкування з тобою. Крім того, всі геронтологи сходяться на тому, що найважливіше для довгого життя – оптимізм, здатність радіти життю, а це притаманне цьому гордому народові. Тому, закликаю усіх зарядитись позитивним настроєм, а під час відпустки відвідати Грузію! =)

Повернутись до попереднього розділу

Коментарі (2)
  • Big_Bob

    Сьогодні п'ятниця! Тому я після роботи збираюсь "попродовжувати життя" розпиттям пляшечки (може і не однієї) вина :cheer:

  • Georgia
    avatar

    Тільки не перестарайся, адже може бути зворотній ефект :D

Для того щоб залишати коментарі вам необхідно спершу зареєструватись або авторизуватись! Це не віднімить у вас багато часу, натомість мене позбавить необхідності видаляти тонни спаму.


Голосування

Де ви переважно купляєте собі одяг?
 

Світ українського! Українське кіно, музика, кліпи та програми. Український рейтинг TOP.TOPUA.NET