Новий рік у Грузії

Друк
(середній 5.00 з 5)

Грузія… далека та незвідана… таємнича та надзвичайна країна із дивовижними, добрими, щирими та щедрими людьми! Так само як і в Україні, в Грузії зараз триває передноворічна метушня – усі готуються святкувати найголовніше сімейне свято року!

Чічілакі і таблаВ Грузії завжди існували цікаві новорічні традиції, які зберіглись і до сьогодні. Напередодні святкування Нового року у Грузії торгують дерев'яними паличками, повитими довгими білосніжними паперовими стружками. Це чічілакі - грузинський варіант новорічної ялинки. Прикрашають чічілакі сушеними фруктами, а після новорічних свят, за традицією, спалюють. І разом з її попелом у минуле відходять всі невдачі... Взагалі, перший день року вважається найважливішим! Існує традиція: перша людина, яка переступає поріг у новому році (її звуть меквле) приносить щастя! Людей, які мають таку властивість, завжди цінують! Меквле приносить сумку із вином, солодощами і обов`язковим куснем вареної свинини. =) Заходячи до оселі, він вітає усіх зі святом та сповіщає, що приніс у дім достаток, мир та успіх!

А ще, в деяких районах країни прийнято в святкову ніч залишати двері будинків відкритими! Вважається, що в цей час поруч може проходити успіх та щастя, i вони обов`язково завітають у оселю із відкритими дверима! Під час застілля встановлюється маленький столик або піднос із солодощами і фруктами, який називається табла. На його кутах ставлять свічки, які господиня робить власноруч. Коли, нарешті настає новий рік, господар з цим столиком у руках, обходить увесь дім. Всі вірять, що у цей час у оселю залітає янгол-охоронець, який приносить родині успіх і благословення!

Новий Рік у ГрузіїА новорічний стіл неможливо уявити без гозінакі – це смажені горіхи із медом! Одразу після приходу Нового року, хтось із старших у сім`ї із першим бокалом шампанського, бере блюдо із цією стравою та пригощає усіх решта. І взагалі: чим більше солодкого на столі, тим солодшим буде рік! Ще одна обов`язкове новорічна страва смажене порося…і чим воно жирніше – тим краще! За традицією це теж повинно принести успіх та достаток у наступаючому році!

Та найбільше мені подобається інша традиція – не менш важлива за усі інші! Напередодні Нового року усі забувають про проблеми й негаразди та пробачають одне одному образи! Найголовніше, про що не забувають мешканці Грузії – це те, що Новий рік приносить радість, щастя, надію і благополуччя усій родині! Це час, коли люди всіх поколінь перебувають в очікуванні дива! Нехай ця передсвяткова доброзичливість, віра у добро та у те, що на Новий рік виконуються найзаповітніші мрії об`єднює усіх людей – незалежно від того, мешканцями якої країни вони є!

Бажаю усім щастя в новому році!

Повернутись до попереднього розділу

Коментарі (3)
 • SadEyes
  avatar

  Вовком хай завиють москалі,
  хай жиди заверещать як свині!
  Свято нині на моїй землі,
  Новий рік іде по Україні.

  ВСІХ УКРАЇНЦІВ І ГРУЗИНІВ З НОВИМ РОКОМ! :D

 • Big_Bob

  Усiх вiтаю з Новим Роком! :) Нехай щастить в усьому!
  I окремо Надії бажаю натхнення та весни в душі! :!:

 • Georgia
  avatar

  Дякую за вітання! Сподіваюсь, усі ці побажання здійсняться! :woohoo:

Для того щоб залишати коментарі вам необхідно спершу зареєструватись або авторизуватись! Це не віднімить у вас багато часу, натомість мене позбавить необхідності видаляти тонни спаму.


Голосування

Де ви переважно купляєте собі одяг?
 

Світ українського! Українське кіно, музика, кліпи та програми. Український рейтинг TOP.TOPUA.NET