Свічка пам'яті

Друк
(середній 4.50 з 5)

Уявіть собі єврея, який живе в Ізраїлі і не володіє єврейською мовою? Досить складно… але цілком можливо.

А тепер, уявіть єврея який не володіє єврейською, говорячи натомість виключно німецькою мовою, з чудернацьким акцентом і матюками для зв’язки слів. Уявили? Майже нереально… Ну а як на рахунок єврея, який говорячи німецькою мовою у Ізраїлі, заперечує факт існування геноциду єврейського народу, і з трепетом в серці згадує нацистське минуле? Неможливо! Не реально! Смішно! Безглуздо!

Меморіал пам'яті жертв Голодоморів

А тепер завдання простіше. Уявіть українця, який народившись і проживши все життя на Україні, не володіє українською мовою, не знає історію, і з піною в роті відстоює думку – «Геноциду не було! Просто роки видались не врожайні…». Нажаль, уявляти тут нічого не треба. Достатньо просто подивитись виступи окремих політиків по телебаченню, або почитати періодичні видання. Бог таким людям суддя! Зрештою, зараз не про них.

Отже – Голодомор 32-33 років. Геноцид. Знищення українського народу радянсько-комуністичним режимом.

Що ми знаємо про події тих часів? Не так вже і багато. Інформація про «неврожайні роки» довгий час приховувалась і заперечувалась. А коли нарешті ми отримали Незалежність, очевидців тих подій залишилось зовсім не багато.

Я сама вперше почула про ті події у школі. Тоді я ще була дитиною і не в повній мірі розуміла, як намагались вижити у тих умовах наші співвітчизники, що прийшлось їм пережити тоді і чому їх нащадки так ненавидять радянсько-комуністичну владу дотепер. Моє ставлення до тої події змінилось після того, як одного разу наша вчителька з української мови захворіла, і нам призначили іншу вчительку на заміну. Цей день як раз був днем пам`яті Голодомору і тому вчителька вирішила замість звичного уроку дещо розповісти із власного життя.

Жертви Голодомору-геноцидуВона була родом з центральної України і під час Голодомору їй було чотири року. Сім`я вчительки отримувала невелику допомогу від родичів з інших регіонів країни, тому їм вдавалося виживати. Не дивлячись на це, було дуже скрутно. По кілька днів поспіль не було взагалі чим харчуватись. В один з таких днів, коли терпіти голод вже не було змоги, батько вирішив вбити їхнього пса, який був як член родини. Маленькій донечці не сказали звідки дома з`явилось м`ясо, і про це вона довідалась лише коли виросла. Але з дитинства залишились спогади, як гірко плакала її мама розрізаючи шматки того м`яса, і як вона маленькою дивувалась, чому його ніхто майже не їв.

Свічка пам'яті

У 2010 році завершилась кримінальна справа, за фактом здійснення злочину геноциду. Суд констатував, що за даними науково-демографічної експертизи загальна кількість людських втрат безпосередньо від Голодомору складає 3 мільйони 941 тисяча осіб. В той же час, деякі дослідники говорять про цифру в 10-12 мільйонів. Для порівняння, кількість жертв серед євреїв під час Голокосту, становить 6 мільйонів. Безпосередньо винними суд визнав сім вищих керівників СРСР та УСРР, але вони вже і так давно мертві… Офіційно, Голодомор визнали геноцидом 24 країни світу.

Що ж залишається нам? Лише пам’ять. Пам’ять про мільйони наших з вами співвітчизників, земляків, родичів які так і не побачили свого майбутнього, і забрали з собою в братські безіменні могили страшну правду, про штучне знищення українського народу.

Кожна четверта субота листопада в Україні визнана Днем пам’яті жертв Голодоморів. Закликаю всіх, у кого є серце, 27 листопада о 16:00 вшанувати пам’ять жертв хвилиною мовчання, і поставити на підвіконня запалену свічку… свічку пам’яті.

Україна та світ схиляють голову у скорботі. Ми не забули. Ми пам’ятаємо!

Повернутись до попереднього розділу

Коментарі (7)
 • Big_Bob

  Забувати кривди свого народу - це також злочин. Усі, хто не визнає такі знущання над українцями - злочинці :!:
  Подібне не повинно повторитись з нами!
  Вічна пам'ять загиблим!

 • godamned

  6 000 000 'то така байка про страшних фошиздів, яку ми самі і підтримуємо. Було б так багато, чого б ми так погано зараз жили?)))

 • SadEyes
  avatar

  От дійсно цікаво, чому так багато мерзоти в Україні відкрито заперечує існування Голодомору-геноциду? Можливо вони вважають себе нащадками комуністичних жидо-москалів, і розуміючи провину своїх предків, заперечують? Доречі, автор не уточнила, що Вєлікая і Магучая Расєя - Голодомор-геноцид не визнала. Але цим, гадаю, я нікого не здивував.
  ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ЗАГИБЛИМ!

 • Ната
  avatar

  27 листопада якраз буду у центрі міста Львова, серед сотні свічок.Вічна пам'ять загиблим!

 • KortS
  avatar

  Та що там, собачку з'їли... люди своїх дітей їли, щоб вижити і прокормити себе та решту частину сім'ї.
  А те що Росія не визнає, то виключно політичне питання. Бо голод також був і на Кубані, і вони то також не визнають, як голодомор. Головне, щоб наші люди пам'ятали цю трагедію і ставилися до цього серйозно, а не "та було колись таке..."

  http://www.youtube.com/watch?v=VmSc8ZKvDKw

 • SadEyes
  avatar

  Геноци́д — цілеспрямовані дії з метою знищення повністю або частково окремих груп населення чи цілих народів за національними, етнічними, расовими або релігійними мотивами.

  На рахунок Кубані, Ви б мали знати, що ця земля була заселена в більшості українцями. Тому голод на Кубані, це ще одне підтвердження геноциду, а не його контр-аргумент. Але люди не хочуть помічати очевидного...

  http://uk.wikipedia.org/wiki/Кубань

 • Georgia
  avatar

  Гадаю, про випадки канібалізму в таких умовах існування усім відомo :!: Я ж розповіла про ситуацію із мого життя... після якої власне, будучи ще дитиною, почала розуміти увесь жах тогочасних подій.
  Щороку вшановую жертв голодомору та солідарна з кожним, хто нестиме пам`ять про цей геноцид до кінця власного життя і зробить так, щоб про це не забували наші нащадки!

Для того щоб залишати коментарі вам необхідно спершу зареєструватись або авторизуватись! Це не віднімить у вас багато часу, натомість мене позбавить необхідності видаляти тонни спаму.


Голосування

Де ви переважно купляєте собі одяг?
 

Світ українського! Українське кіно, музика, кліпи та програми. Український рейтинг TOP.TOPUA.NET