Злочин чи вдячність?

Друк
(середній 4.80 з 5)

Чи доводилось вам колись давати хабаря? Мені – так. Процедура, звичайно, неприємна. По-перше, тому що віддаєш свої гроші якомусь посадовцю за його ж роботу, яку він повинен і без доплати зробити. По-друге, тому що це – злочин.

Злочин чи вдячність?Звичайно, буває, коли хочеться просто комусь віддячити за його гарно зроблену роботу, запрезентувавши якусь дрібничку. Просто, щоб зробити людині приємно… але це зовсім інше. Це буває вже після зробленої роботи і не оплачуюється при цьому космічними сумами умовних одиниць. Це просто подяка у вигляді цукерок, квітів, шампанського тощо, яку тобі й самому приємно зробити людині. Я, наприклад, останній раз отак подарувала непотрібну мені гарнітуру до телефона своєму стоматологу, за те, як безболісно і приємно він мене полікував. =)

Але зовсім інше, коли посадовець вимагає наперед велику суму грошей за елементарну роботу. Наприклад, лікарі. Нещодавно дізналась від подруги: для того, щоб народити дитину у львівському пологовому будинку потрібно наперед до оплати приготувати 700 у.о. Ця сума приблизна, та її вимагають в усіх чотирьох пологових будинках: 500 у.о. - лікареві, 50 у.о. – акушерці, 50 у.о. - неонатологу , ну і решта сестрам, санітаркам, які допомагають на пологах. Це не просто обурює! У мене постає запитання: а що робити, якщо у сім`ї такої суми немає? Невже медперсоналу не соромно обдирати молодих батьків, яким із появою дитини і так буде куди витратити силу силенну грошей?

Ще питання, яке постає: якщо людина погодилась оплатити цей хабар, чи дійсно вона отримає краще мед обслуговування, ніж ті, які цього не зробили? У відповідь наведу життєвий приклад.
Раніше я вже писала, що моя мама тяжко хворіла, коли я навчалась у школі. У зв`язку із хворобою, їй потрібна була операція. Коли мама прийшла дізнаватись про це у львівську онколікарню, медперсонал повідомив, що хірургу, який проводитиме операцію, бажано наперед оплатити певну суму. Просто для того, щоб упевнитись, що він усе зробить добросовісно. Названа сума не була занадто великою, та на той момент у нашої сім`ї і таких коштів не було, тому мама їх лікареві не заплатила. На щастя, категорично хабара не вимагали. Лікар досить добре провів операцію, все пройшло успішно. Перебуваючи у лікарні, маминою сусідкою по палаті була жінка, яка перенесла таку ж операцію і яка наперед заплатила хабар. Отже, окрім того, що успіх обох операцій був однаковий, мушу написати, що через рік цієї жінки не стало. Лікар наперед знав, що операція (навіть успішна) може не допомогти подолати хворобу. Але взяв гроші. Хочеться написати як у тій рекламі: навіщо платити більше?

Отже, чи варто погоджуватись на оплату хабарів? На мою думку, не треба одразу піддаватись на шантаж посадовців і погоджуватись на це. Завжди треба до кінця обстоювати свої інтереси. Тим більше, хабар часто не є стовідсотковою гарантією успіху справи. А посадовцям, які практикують вимагання грошей, слід пам`ятати, що втрата порядності – злочин насамперед перед самим собою.

Повернутись до попереднього розділу

Коментарі (13)
 • Big_Bob

  Все ніби правильно, але, якщо ти була б посадовцем і тобі пропонували хабар... навіть без твоєї вимоги... невже б відмовилась від легких грошей? :P

 • Анонім

  повністю погоджуюсь з попереднім коментом! легко казати, що це неправильно, доки сама не опинилась на їхньому місці! можливо в них також скрута і дітей чимось треба годувати! тому в тебе немає права їх осуджувати!!!

 • SadEyes
  avatar

  Люди, що ви тут таке говорите? :S Які діти? Яка скрута? Мова йшла про посадовців, які отримують ЗАРПЛАТНЮ за свою роботу, і в той же час вимагають ХАБАРІ за неї. Якщо грошей не вистачає - треба міняти роботу на ту, де будуть платити більше, а не плювати на закони держави і закони моралі. Якщо ж розумових, чи інших здібностей не вистачає для зміни роботи, то постає питання профпридатності...
  P.S.до Big_Bob: Питання не зовсім коректне. Навіщо самому пропонувати хабара за роботу, яка і так має бути зроблена? А якщо хабар за протизаконні дії, то це вже злочин!

 • Georgia
  avatar

  до Big_Bob: не брала б хабар! хоча б тому, щоб не жити решту життя потім з відчуттям, що я така ж слабохарактерна, як і ті люди, які не взмозі самостійно заробити достатньо на життя чесним шляхом!
  до Анонім: з Ваших слів можна зробити висновок, що діти посадовців повинні бути ситі і в достатку за рахунок обділення дітей інших людей (тих, хто погодився оплатити хабар). Ви дійсно вважаєте це нормальним :?: :!:

 • Анонім

  "не взяла б хабар"!!! не сміши людей! думаєш в це хтось повірить! у кожної людини в цьому світі є ціна і ти вже точно не виключення!

 • Georgia
  avatar

  Судячи по ігноруванню запитань і неприхованій агресивності, яка тягнеться ще з коментарів у попередніх статтях, складається враження, що шановний Анонім чимось ображений на життя... Звісно, шкода що Ви не отримуєте позитивних емоцій на моєму сайті, але як я вже писала - "Рада поділитись часткою свого життя з кожним гостем!".
  p.s.Доречі, не забудьте взяти участь у поточному голосуванні...

 • Анонім

  Ви кажете: "діти посадовців повинні бути ситі і в достатку за рахунок обділення дітей інших людей (тих, хто погодився оплатити хабар)" - якби Ви були матір"ю, то знали б , що заради дитини можна зробити ВСЕ, в тому числі за рахунок інших! А на рахунок агресивності, то вона викликана обуренням з наївності власниці сайту! Ви з такою легкістю і поверховістю піднімаєте занадто складні для Вас теми! Спочатку вдивіться всередину проблеми, а потім вже висвітлюйте її! Бо це скорше схоже на дитячу промову!

 • Georgia
  avatar

  Судячи з аргументованості Ваших коментарів як раз і можна зробити висновок про дитячу промову. :) Якщо у Вас є думка, і ви вважаєте що вона гідна уваги, можете її відкрито висловити. А поки що я бачу лише не зрозумілу неврівноваженість і емоційність. І на останок - Якщо Вам недовподоби власниця сайту і її наївність, то не обов'язково відвідувати її сайт. Хоча, якщо чесно, гадаю що у Вас є свої власні мотиви, які Ви просто приховуєте, не наважившись навіть вказати своє ім'я.
  Сподіваюсь, наша дискусія закінчена.

 • Анонім

  анонімність - це не спроба приховати своє ім"я! просто не бачу змісту реєструватись на подібному сайті і маю на це право! А Ви так і не зпромоглись на щось розумніше!

 • Анонім

  і взагалі не розумію людей, які виставляють на показ все своє особисте життя заводячи подібні сторінки і описують в них кожен майже кожен прожитий день! Вам потрібен сайт ЖЖ!

 • Big_Bob

  Якби в кожного була своя ціна, ми б жили з вами ще за комуністичного режиму! Не варто всіх чесати під одну гребінку! Людина, яка таке пише, має дуже хибну думку про наш народ! Особисто я, принаймні подумав би про те, щоб хабар не брати, усілякими шляхами від цього ухилявся.

 • Анастасия

  Прикольненько! Человек на собственном сайте пишет то, что хочет, а его ещё и оскорбляют.
  Уважаемый Аноним, точку зрения и личную жизнь никто не отменял. Если у Вас есть другая точка зрения на то как должен выглядеть сайт, так создайте его себе и выкладывайте там свои мысли...
  А что касается статьи, то автор изложила вполне ясно свою мысль. Лично я согласна что нет смысла давать "благодарность" за то, что входит в обязанности этого человека. Другое дело, если нужно чтобы этот человек сделал немного больше, в тоже время не нарушая ни юридических ни моральных законов, то тогда можно и отблагодарить и обсудить дополнительные услуги.
  А вот что касается цены каждого человека... Уважаемый Аноним, если вы так рассуждаете со знанием дела, то значит и у вас цена есть... какова она? Если у Анонима есть желание пообщаться на эту тему, то мы можем пообщаться лично и более подробно ;-) (я могу оставить свой электронный адрес)
  И , если честно, я не вполне понимаю модератора или админа (не знаю кто тут следит за сообщениями) почему комментарии. которые не имеют отношения к статье и оскорбляют достоинство хозяйки, а так же других пользователей сайта не удаляются...

 • Georgia
  avatar

  Ну що ж... я отримала багато різних відгуків у відповідь на свою статтю, за що дякую усім гостям :!:
  P.S. Остання відповідь була від майбутньої мами, перед якою нещодавно і постало це питання! :)
  тепер, гадаю, обговорення можна вважати завершеним

Для того щоб залишати коментарі вам необхідно спершу зареєструватись або авторизуватись! Це не віднімить у вас багато часу, натомість мене позбавить необхідності видаляти тонни спаму.


Голосування

Де ви переважно купляєте собі одяг?
 

Світ українського! Українське кіно, музика, кліпи та програми. Український рейтинг TOP.TOPUA.NET