Ті, що гуляють самі по собі

Друк
(середній 5.00 з 5)

Ще з раннього дитинства я обожнюю котів. Люблю спостерігати за їх поведінкою, манерою спілкування між собою, а також – з оточуючими. Не могла собі пояснити: чим саме мені близькі ці істоти? Тому вирішила дізнатись про них більше.

Кішки — соціальні тварини. Особини, які живуть на вулицях, часто створюють окремі колонії самців і самиць. Вони гарно співпрацюють, знайшовши їжу, бездомні тварини приносять її до своїх «братів і сестер». Кішка з забарвленням - таббі

Маю спогад з дитинства, про випадок дещо дивної котячої поведінки. Моя бабуся, по лінії матері, жила в Росії (Псковська область) у маленькому селі, в приватному будинку, та мала невелике господарство. У неї була кішка, яка не була домашньою, ручною, тобто не любила спілкування з людьми та була хижачкою – полювала на птахів та щурів. Коли я гостювала в бабусі, щоранку спостерігала наступну картину: біля входу в будинок, біля дверей кішка завжди після нічного полювання залишала половину щура. Так, вона «дбала» про бабусю, ніби «підгодовувала» її. Звичайно, прибирати щоранку пів щура - не найприємніша процедура, але зараз розумію як це зворушливо – кішка дбала про господаря =)

Котяча колоніяВ кожній колонії є вожак, який домінує над іншими котами і кішками. Кожна кішка дотримується своєї території в колонії (у котів своєї території більше, ніж у кішок). Коти, які знаходяться у пошуку самок, потроху крадуть територію інших кішок. Вони заходять на початок «кордону» і мітять його своїми пахучими мітками. Якщо кіт зайде на територію іншого, і кіт-власник помітить чужого, відбудеться бійка, або, в кращому разі, кіт-чужак просто втече. Хоч коти дуже не люблять чужаків на своїй території, нападають не одразу. Спочатку вони попереджують криками, або шипінням про своє невдоволення. Якщо кіт-власник не надто злий, то він дозволить коту-чужаку залишитися на своїй території. Якщо ж ні — бійки не уникнути. Зазвичай ці бійки не призводять до негативних наслідків, але деякі випадки закінчуються серйозними ранами. Між кожними територіями котів і кішок є нейтральна земля. Хоч кішки і живуть разом, вони завжди полюють самостійно. Кішки мають вербальне спілкування і мову рухів. Їх вербальне спілкування: нявкання, муркотіння, шипіння, гарчання, писк, «щебетання», клацання, і іноді «хрюкання». Мова рухів виражається у положенні вух, хвоста, лап, всього тіла. Хвіст і вуха мають в спілкуванні котів найважливіше значення. Високо піднятий хвіст свідчить про привітне відношення тварини. Хвіст також може розповісти про положення кішки в соціальній групі, домінування над людьми, чим менш часто піднімається хвіст, тим кішка більш піддається людям. Ніс в спілкуванні кішки також має свою важливу функцію. При зустрічі кішки, якщо вони відразу не налаштовані на бійку, труться носами, тим самим впізнаючи один одного. Деякі кішки в старості починають бути більш агресивними, особливо до молодого покоління. Такій поведінці навіть дали свою назву «Котяча Нетовариська Агресія» Нарада

На даний момент я живу на вулиці Львова, де дуже багато котів: як домашніх, так і вуличних. Варто визнати, що частенько спостерігаю як вони мирно «спілкуються» по четверо-п’ятеро. Тобто сидять безпосередньо десь на сонячному місці прямо на вулиці або на дереві усі гуртом.. Але чужинців у свою компанію «не приймають»… можна почути і на власні очі побачити їх бійки з чужинцями, які непрошені завітали у гості.

До людей коти не мають такої прив'язаності, як, наприклад, собаки. Хоча траплялись випадки, коли кішка ставала для людини незамінимим компаньйоном, такі тварини не раз рятували своїх «друзів» від біди. Дружбу між кішкою і людиною майже неможливо зав'язати, якщо кішка вже доросла.

Не можу не розповісти ще про одного кота. Коли я ще жила з мамою і братом, ми мешкали у звичайному багатоповерховому будинку, в якому був один загальний коридор на кілька квартир. З сусідами жили дружно – як одна сім`я. Коли власники однієї з сусідніх квартир виїздили, то їх кіт чомусь їхати не захотів – залишився жити у цьому спільному коридорі. Його господарі, які переїхали в інший район, приходили за ним кілька разів, проте він щоразу вертався. Кота звали Кузя. І так вийшло, що він жив в спільному на чотири квартири коридорі. Звичайно, я дуже зраділа цьому і відразу взяла кота до нас у квартиру. Але Кузя не виявив бажання жити ані в нашій квартирі, ані в жодній із сусідніх. Він став частково вуличним. Не раз спостерігали його полювання на голубів та бійки з іншими котами. Але завжди вертався до нас у свій коридорчик, де на нього чекало завжди щось смачненьке, і м`яке та зручне місце для відпочинку. Кузя так і не став прихильним повністю до жодного з сусідів, не дивлячись на те, що його усі любили та дбали про нього…

Кіт одинакОтож, любов та прихильність кішки треба заслужити. На відміну, наприклад, від собак, які сліпо вірні своєму господарю, кішка ніби має власний погляд на усе і заставляє із собою рахуватись, не підкорюючись нікому повністю. Не дарма говорять: кішка гуляє сама по собі. Кожна з цих тварин – індивідуальність, зі своєрідним характером і вмінням показати себе. Гадаю, людям є чого у них повчитись…

P.S. Не дивлячись на таку любов до цих тварин, я жодного разу так і не наважилась взяти на себе відповідальність за утримання вдома кішки. Проте, планую це зробити найближчим часом. Буду старатись відразу подружитись із своїм хвостатим другом. Впевнена – ми обов’язково порозуміємось =)

Повернутись до попереднього розділу

Коментарі (5)
 • Ната
  avatar

  Котики, люди до них по різному ставляться, одні не звертають на них уваги, інші на руках носять. Будучи маленькою я дуже хотіла мати дома кошеня, та мої батьки були категорично проти. Вони казали, що кіт має ходити по травичці, грітись на сонечку, а не бути замкненим у квартирі в багатоповерхівці. Ая їм на це казала, що багато людей тримають котів у кваритрі і живуть якось. Пам'ятаю що завжди повторювала батькам такі слова "Як виросту буду мати 19 котів і 1 собаку".:) Чому саме така кількість я й сама не знаю.. можливо просто хотілось мати хоть якусь домашню тваринку у квартирі. І от мені на іменини, коли уже я навчалась в університеті подруги подарили кошеня, привезли під двері універу і там мені його подарили. Ніколи не забуду цього моменту і те що я навіть боялась до нього доторкнутись таке воно було маленьке і пухнасте. Батьки уже нічого не могли тут вдіяти і просто змирились з новим жителем і більше того піклуються про нього більше ніж про мене :lol: Тепер як тільки прийду додому пухнастик перший мене зустрічає, а якщо втомлена чи просто поганий настрій тільки один його "мяв" викликає посмішку на моєму обличчі.

 • SadEyes
  avatar

  Як поживає твій Маркіз? :)

 • Ната
  avatar

  Коту, якому створюють усі умови для існування може жити тільки безтурботно. Іноді я йому просто заздрю :confused:

 • Georgia
  avatar

  а я тепер заздрю Наталі, в якої є такий люблячий пухнастик :confused: ще й такий чемний

 • Ната
  avatar

  Чемний... :) нююю після того як він випав з четвертого поверху в ночі він став чемний. І моя порада усім хто хоче мати дома котика, не залишайте його на одинці коли відкриті вікна, пухнастик може дістати крила;)

Для того щоб залишати коментарі вам необхідно спершу зареєструватись або авторизуватись! Це не віднімить у вас багато часу, натомість мене позбавить необхідності видаляти тонни спаму.


Голосування

Де ви переважно купляєте собі одяг?
 

Світ українського! Українське кіно, музика, кліпи та програми. Український рейтинг TOP.TOPUA.NET